Popularność telewizorów OLED nieustannie rośnie. Ich ceny nieustannie stają się bardziej przystępne, a modele tego typu dostępne są w coraz to większych rozmiarach. Zaawansowana technologia OLED wykorzystuje organiczne diody w 3-4 barwach. Są one wykonane z polifenylenowinylenu, a każda z nich odpowiada za jeden piksel. To rozwiązanie technologiczne gwarantuje niezwykle szeroki kąt widzenia. Telewizory OLED charakteryzują się również najlepszą możliwą jakością czerni. Nie warto wierzyć w szkodliwe, powielane mity – sprzęt ten wcale nie ma krótkiej żywotności. Co prawda – pierwsze z wyświetlaczy tego typu nie były wyjątkowo trwałe, jednak obecnie są przystosowane do 100 tysięcy godzin pracy. Oznacza to średnio aż 11 lat standardowego wykorzystania. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem, koniecznie przeczytaj poniższy ranking telewizorów OLED.

5. Telewizor OLED Sony Bravia KE-48A9

Telewizor Sony Bravia KE-48A9 charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości wykonania do ceny. Wyświetlacz OLED gwarantuje niezwykle realistyczny obraz charakteryzujący sie dobrym balansem bieli i czarni. Zastosowanie technologii object-based HDR odpowiada za dostosowywanie głębki i faktury wyświetlanych obiektów w czasie rzeczywistym. Jakość zbliżona do 4K dostępna jest dla materiałów wideo wyświetlanych z każdego źródła. Telewizor ten wyświetla bardzo szeroką gamę kolorów. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wykorzystanie ekranu jako głośnika. Dzięki temu dźwięk wydobywa się z odpowiedniego miejsca podczas aktualnej sceny. Obecność funkcji Voice Zoom jest korzystna dla osób, które często oglądają filmy dokumentalne, czy wiadomości. Minimalistyczny design telewizora sprawia, że będzie on dobrze wyglądał w każdym miejscu. Jeżeli zastanawiasz się jaki telewizor OLED wybrać, aby był funkcjonalny, a jego cena przystępna – Sony Bravia KE 48A9 to doskonały model. 

4. Telewizor LG OLED DLA GRACZA OLED65BX3LB

LG OlED65BX3LB to telewizor OLED dedykowany fanom gier wideo. Wyjątkowa jakość wyświetlanego obrazu została osiągnięta dzięki zastosowaniu technologii samozaświecających się pikseli. Materiały przedstawione na ekranie są realistyczne i charakteryzują się głębią kolorów. Procesor wykorzystany do skonstruowania tego urządzenia to superinteligentny a7 Gen3. Dzięki niemu jakość sygnału jest ulepszona – bez względu od źródła pochodzenia. Podczas projektowania telewizora, firma LG zdecydowała się na zastosowanie funkcji ThinQ. Dzięki niej telewizor rozpoznaje ludzki głos i umożliwia sterowanie wszystkimi skonfigurowanymi urządzeniami domowymi. Ważnym atutem jest to, że przy użyciu pilota Magic obsługa głosowa sprzętu możliwa jest w języku polskim. Telewizor jest ultracienki, dzięki czemu przyozdabia wnętrze, w którym się znajduje. 

3. Telewizor OLED Panasonic TX-55HZ1000E

Jednym z najlepszych telewizorów OLED jest Panasonic TX-55HZ1000E. Jego obraz został skalibrowany tak, aby hoolywoodzkie filmy prezentowały się w najlepszej możliwej jakości. Innowacyjną technologią zastosowaną w tym urządzeniu jest Dolby Vision IQ – wykorzystuje ona zaawansowany czujnik, aby dokładnie odwzorować najmniejszy detal nawet jeżeli poziom oświetlenia w pomieszczeniu ulega zmianie. Telewizor ten został wyposażony w tryb fimowca. Dzięki niemu odwzorowanie kolorów, kontrastu i płynności ruchów – po naciśnięciu jednego przycisku – jest zgodne z zamysłem reżysera i producenta. Praktyczną funkcją jest też obecność trybu Netflix Mode – telewizor Panasonic wyświetla filmy z Netflixa w najwyższej możliwej jakości precyzyjnie dopasowując do nich ustawienia. 

2. Telewizor OLED Philips 65OLED805

Jeśli zastanawiasz się jaki telewizor OLED kupić, koniecznie zapoznaj się z ofertą marki Philips. Model oznaczony jako 65OLED805 charakteryzuje się niesamowitą wydajnością. Jego estetyczna konstrukcja sprawia, że pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza. Zastosowanie technologii Ambilight sprawia, że kolory są niezwykle naturalne, a kontrast bogaty. Inteligentne diody LED emitują poświatę zwiększającą komfort oglądania ulubionych programów. Procesor jest wyposażony w sztuczną inteligencję. Zaawansowany algorytm przetwarza obraz na bieżąco i w czasie rzeczywistym dostosowuje do niego odpowiednie parametry. System android TV sprawia, że telewizor jest bardzo funkcjonalnym i prostym w obsłudze domowym centrum multimedialnej rozrywki. Asystent Google jeszcze bardziej usprawnia procedurę obsługi telewizora – dzięki niemu cały proces odbywa się za pomocą głosu, bez konieczności korzystania z pilota i mozolnego wpisywania długich sekwencji. 

1. Telewizor OLED Sony XR77A84J

Zdecydowanym faworytem rankingu telewizorów OLED okazał się Sony XR77A84J. Procesor wykorzystuje ludzką perspektywę. Na bieżąco przetwarza wyświetlany obraz i dostosowuje odpowiednio wszystkie elementy zapewniając odpowiedni balans kolorystyczny i wyważony kontrast pomiędzy barwami. Design tego modelu jest niezwykle nowoczesny – ramki zminimalizowano do najmniejszej możliwej grubości. Funkcja One Slate sprawia, że telewizor doskonale wpasowuje się do pomieszczenia, w którym go umieszczono – pozwala na wyświetlanie prywatnych zdjęć lub wybranych motywów. Wbudowany Chromecast pozwala na szybkie i intuicyjne udostępnienie zawartości ze smartfona na większy, telewizyjny ekran. Sony XR77A84J to jeden z najlepszych telewizorów OLED – świadczy o tym certyfikat Imax Enhanced. Jest to niekwestionowane świadectwo wierności zarówno obrazu jak i dźwięku. Ten telewizor od firmy Sony to urządzenie doskonale dopracowane w najmniejszych szczegółach, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.