Wraz z postępem technologicznym wymagania użytkowników telewizorów zdecydowanie rosną. Nie ma w tym w tym jednak nic szokującego, gdyż biorąc pod uwagę rozwiązania, jakie oferuje współczesna technika, coraz więcej osób zaczęło z nich korzystać. Wśród telewizorów najbardziej pożądane są na ten moment TV 8K.

Ta technologia pozwala przenieść się widzom w zupełnie inny wymiar. Znacznie różni się od poprzedzających, co sprawia, że tego typu modele powoli stają się standardowym wyposażeniem w wielu domach. Poniższy ranking telewizorów 8K UHD zawiera najciekawsze, wyróżniające się propozycje ze średniej półki cenowej.

5. Telewizor LG 8K UHD 75SM9900

Telewizor LG 75SM9900 uplasował się na 5. pozycji nie bez powodu. Charakteryzuje się wieloma aspektami technicznymi, które będą odpowiadały niejednemu pasjonatowi nowoczesnych technologii. Dokładnie odwzorowuje wszelkie kolory i szczegóły, co jest spowodowane zastosowaniem przemyślanych rozwiązań w tym telewizorze 8K. Szczególnie przy większych ekranach niezwykle ważny jest kąt widzenia, który został odpowiednio dopasowany w trosce o jak najlepszy komfort użytkowania. Rozmiar tego modelu to przekątna o wartości 75 cali. Telewizor LG wyposażony jest także w Cinema HDR i Dolby Vision.

4. Telewizor TCL 8K UHD 65X925

Telewizor TCL ma przekątną ekranu wynoszącą 65 cali. To niezwykle zaawansowany technologicznie sprzęt. Tempo odświeżania wynosi 120 Hz, co sprawia, że oglądany obraz cechuje się niezwykłą płynnością. Ekran telewizora jest prosty, a matryca powstała w technologii LED. Ten TV 8K posiada sporo łączy – zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Należą do nich Wi-Fi, LAN oraz tunery: DVB-T2, DVB-S2, DVB-C, DVB-S. QLED TV sprawia, że kolory widzialne na ekranie są wyjątkowo głębokie, a HDR działa nienagannie bez względu na pochodzenie obrazu. Ten model został wyposażony także w bezdotykowy zestaw głośnomówiący AndroidTV, ale można skorzystać także z możliwości, jakie oferuje Alexa. Dodatkowym atutem jest design tego sprzętu. Pozbawienie ramki nadaje mu nowoczesny wygląd.

3. Telewizor Samsung 8K UHD QE65QN900A

Telewizor Samsung został wyposażony w matrycę LED, a odświeżanie utrzymuje się na poziomie 120 Hz, co zapewnia niezwykłą płynność obrazu. W tym przypadku użytkownik również ma się do dyspozycji sporo złączy bezprzewodowych takich jak: Bluetooth, Wi-Fi czy DLNA, LAN, HDMI 2.1. Telewizor został wyposażony w Procesor AI Neo Quantum 8K, a ten model, który ma wielkość 65 cali, posiada także Neo Quantum HDR 3000. Dostępna jest możliwość kontrolowania odpowiedniego podświetlania ekranu, co stanowi ogromny atut. Widziany obraz ma niezwykle dobrze oddane detale, w tym także idealnie opracowany kontrast.

2. Telewizor Samsung 8K UHD QE85QN800A

Ten model telewizora Samsung jest sporo większy od poprzednich propozycji, gdyż jego przekątna wynosi 85 cali. Wyposażony został w moduł One Connect Pro, a także Neo Quantum HDR 2000. Sam procesor to natomiast wersja AI Neo Quantum 8K. Technologia Quantum Dot zapewnia 100% natężenia kolorów. Wszelkie rozpraszające odblaski zostały wyeliminowane. Wszystkie wejścia dostępne w modelu na pozycji 3. są takie same w tym przypadku.

1. Telewizor LG 8K UHD 86QNED993PB

W tym modelu telewizora 8K UHD połączenie różnych technologii sprawiło, że ma się do czynienia z doskonałych modelem LCD. Mowa tu o NanoCell, MiniLed i Quantum Dot. Moc, którą zapewniają miniaturowe diody LED, pozwala na otrzymanie jeszcze jaśniejszego i wyraźniejszego obrazu.

Jaki telewizor 8K UHD najlepiej wybrać?

W zależności od konkretnych potrzeb użytkowników idealnym wyborem może okazać się zupełnie inny sprzęt. Z tego powodu warto przede wszystkim określić własne wymagania, aby następie pod ich względem porównywać interesujące modele. Dla niektórych największe znaczenie może mieć wielkość ekranu, dla innych natomiast szybkie odświeżanie czy płynność łącz bezprzewodowych. Jednak powyższe modele posiadają wiele cech z powyżej wymienionych, dlatego warto się zapoznać z zaproponowanymi modelami TV 8K.